Another アナザー

17. ledna 2015 v 21:06 | Anako |  anime / recenze
Tak jsem se dokopala k tomu, abych se také podívala na nějaký to hororový anime. A začala jsem hnedka královnou hororových anime, a to animem Another. Another jsem zkoukla za pět hodin a musím říct, že jestli na to máte žaludek, tak si přečtěte recenzi!

V originále: アナザー
Animovaný/Horor/Thriller/Psychologický/Krimi
Alt. název: Another
Typ: TV série
Věkové omezení: 15+
Začátek vysílání: 10,1. 2012
Konec vysílání: 27.3. 2012
Počet dílů: 12

Příběh:
Hlavním hrdinou je čtrnáctiletý chlapec Kouichi Sakakibara, který se čerstvě přestěhoval z Tokia do malého městečka, ve kerém bydlí jeho prarodiče, kteří se o něho mají postarat. Jeho maminka zemřela a tatínek je na cestovce v Indii. Než ale Kouichi začne škola, zkolabuje a je převezen do nemocnice. Když už se cítí lépe, přicházejí ho navštívit tři zástupci ze školy a třidy, kam má nastoupit po uzdravení - zástupci 3. třídy, 9. ročníku. Jediná třída na škole, o které kolují nepěkné zvěsti, prokletá třída na škole, kde každoročně odejde jeden žák a zastoupí ho jiný. To ale Kouichi ještě neví. I přesto, že nic netušící, se mu jejich návštěva nelíbí. Nepodobá se to návštěvě, spíše policejnímu výslechu. Po hromadě otázek, přichází i pravidla, která nesmí porušit. Když návštěva odejde, jede Kouichi výtahem, aby si zatelefonoval, ale potká divnou dívku s páskou přes oko, držící dřevěnou panenku. Dívka jede do nejspodnějšího patra nemocnie, což je márnice. Dívka se mu představí jako Misaki Mei, ale okamžitě ho opouští. Kouichi na Misaki rychle zapomene, ale ona se mu nezapomene připomenout ve škole a poodhalí mu, proč spolužáci dělají, jako kdyby Misaki neexistovala. Ale tohle je pouze začátek masakru, který školu zúžuje.
Co se děje ve 3. třídě, 9. ročníku? Proč každý rok zemře jeden žák? Tyto otázky provází Kouichiho až do chvíle, kdy se objeví první mrtví. Protože si všichni ve třídě myslí, že je to chyba Kouichiho a Misaki, začínají je ignorovat oba dva.
Misaki i Kouichi se pokusí zjistit pravdu, najít způsob jak zachránit 3. třídu, 9. ročníku, od incidentu, od masakru, který třídu provazí už roky. Ale stihnou to včas?
Můj názor:
Jsem spíše romantický tip dívky, ale někdy každému prospěje změna. Another bylo mé první hororové anime (jak už jsem zmínila výše) a doufám, že ne poslední. Koukala jsem se na něho v jednu hodinu s lampičkou, pod peřinou a s plyšákem, kterého jsem urputně svírala. :D Úžasné anime pro ty, co se chtějí bát. Je pravda, že někdy se tam objeví něco, co do příběhu nijak nezapadá a vy se trochu zamotáte, ale jinak si anime opravdu vychvaluji.
Moje hodnocení: 8,5/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 k2007 k2007 | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 14:12 | Reagovat

Another mám opravdu moc ráda. Oceňuji nápad a originalitu, mám ráda napínavé anime, kde nikdy člověk neví, jak to nakonec dopadne a u Another jsem se v tom nezklamala. Krásná recenze. ;) ^^

2 Anako Anako | E-mail | Web | 1. května 2015 v 8:12 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se recenze líbila. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama