Hyouka 氷菓

14. února 2015 v 14:42 | Anako |  anime / recenze
Přeji krásný únorový den,
přináším vám článek o tom, jak mě zaujalo anime Hyouka, která postava se stala mojí oblíbenou, kdo mě naopak nezaujal, apod... O tento typ článku jste si psali jak na email, tak do komentářů, což mě moc potěšilo, tak jsem se po trochu delší době rozhodla, že napíšu druhý článek tohoto typu. Tak si přineste popcorn, pohodlně se uvelebte a můžeme začít...V originále: 氷菓
Animovaný/Drama/Mysteriózní/Romantický
Typ: TV série
Alt. název: Hyou-ka, Hyouka, You can't escape, Hyou-ka: You can't escape, Hyoka, Koten-bu Series
Věkové omezení: bez omezení
Začátek vysílání: 14.4. 2012
Začátek vysílání: 17.9. 2012
Počet dílů: 22

Příběh:
Oreki Hotaro je klidný chlapec, který se snaží šetřit se svojí energií. Když nastupuje do nového ročníku střední školy, je přesvědčen, že bude žít dál svůj poklidný život bez zbytečného čerpání energie. Jeho sestra ho však pověřuje tím, aby se přidal do klubu klasické literatury, kam dříve chodila i ona. A tak přijde do styku s dívkou Chitandou Eru, která je nejen zvědavá, ale přímo posedlá záhadami a jejich vyřešením. Ale nenarazí jenom na ni, později se seznámí i s Fukubem Satoshim, klukem, který se mu snaží vyrovnat inteligencí a roztomilou dívkou, Ibarou Mayakou, která se nejeví až tak roztomilá, jako spíš výbušná. Ti spolu začínají řešit jednu záhadu za druhou (respektive Oreki). Mezi ně patří i záhada, která se stala před 33 lety. V jejich pátrání jim pomáhá sbírka časopisů jejich klubu s názvem ,,Hyouka".
Moje dojmy:
Na začátek bych chtěla říct fanouškům Sherlocka Holmese - je to neskutečně podobné. Oreki se chová jako Sherlock (ale není tak arogantní), Satoshi je jako Watson, který Sherlocka není schopný překonat. A ty dvě dívky jsou tam jen na okrasu, když to tak řeknu. Takže pokud vám vadí, že je Sherlock převeden do anime podoby, není to anime pro vás. I mě to ze začátku celkem hodně štvalo, ale kvůli té bombové kresbě jsem anime dokoukala a nakonec to není zas až tak strašné. Ale já jsem prostě člověk, který se v té kresbě vyžívá. Toto anime je nenáročné i přesto, že je mysteriózního žánru. Kresba, jak už jsem zmínila je bombová. Troufám si říct, že to je anime s nejlepší kresbou, které jsem zatím viděla. Na první pohled je anime teplé, má plno teplých, příjemných barev, takže se na něj pěkně kouká. Takže doporučuji už jen kvůli té kresbě.
Moje hodnocení:
Já anime hodnotím celkem dobře. Hezká kresba a příběh byl zajímavý. Ale ze začátku mi vadilo, že se Oreki tak strašně podobá Sherlockovi. Ale tak, anime si zaslouží: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 14. února 2015 v 15:07 | Reagovat

Hm, to vypadá více než zajímavě! Určitě se na to podívám! Opravdu mě to díky tvému článku hodně zaujalo! Soudě podle té animace mi vyhovuje i kresba.

2 Anako Anako | E-mail | Web | 14. února 2015 v 18:18 | Reagovat

[1]: Tak to jsem moc ráda. :) A díky za komentář!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama